Baupartner Group of Companies, soclul eMAG pentru consolidarea poziției de lider pe piața internațională a comerțului online

eMAG Hungary și Extreme Digital, cei doi lideri ai comerțului online din Ungaria, își unesc forțele, dând naștere uneia dintre cele mai importante companii de comerț electronic din Europa Centrală și de Est. În acest context, Baupartner Group of Companies a demarat construcția noului centru logistic eMAG, de data aceasta situat în afara țării, în Ungaria. Masterplanul noii dezvoltări logistice prevede în primă etapă construirea unui centru inteligent de depozitare de aproximativ 110.000 mp cu posibilitatea de dublare a acestei suprafețe. Procesul de construcție începe cu mult înainte de prima lucrare de terasament, începe cu cerințele partenerului nostru, cu nevoile sale și cu inginerii noștri care găsesc cele mai bune soluții pentru a putea demara proiectul. Echipa noastră de arhitecți alcătuiește proiectul în așa fel încât să se potrivească perfect cu tehnologia noastră de producție a elementelor prefabricate din beton, cu metoda noastră de construcție și având grijă să se încadreze în bugetul convenit. Experiența de peste 20 de ani în elaborarea elementelor prefabricate din beton ne oferă avantajul de a optimiza fiecare element de construcție conform metodei constructive și a logisticii de pe șantier. După organizarea de șantier, echipele noastre de execuție a lucrărilor de terasamente și fundații încep să clădească temelia construcției și să pregătească locul pentru instalarea elementelor prefabricate din beton.